Strona główna

Aktualności

Z Prezydentem RP w Astanie

W dniach 6 - 8 września 2017 roku Poseł Barbara Bartuś Przewodnicząca Polsko – Kazachstańskiej Grupy Parlamentarnej wraz z oficjalną delegacją Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy przebywała w stolicy Kazachstanu. Celem wizyty było otwarcie przez Prezydenta RP Dnia Polskiego na EXPO 2017, jednak program był bardzo napięty i nie ograniczał się tylko do EXPO.

Do Astany wszyscy polecili rejsowym samolotem. Był to element promocji bezpośredniego połączenia lotniczego, które od  maja br. uruchomił nasz krajowy przewoźnik. Po ceremonii oficjalnego powitania Prezydenta RP i polskiej delegacji przez Prezydenta Kazachstanu w Pałacu Prezydenckim, Poseł Barbara Bartuś miała zaszczyt wziąć udział w rozmowach przy stole obu Głów Państw.

Więcej…

 

Mieszkańcy Dominikowic z wizytą w Sejmie RP

W ramach pozyskanych środków z Rządowego Programu na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych w dniach 5-6 września 2017 roku 55 osobowa grupa mieszkańców Dominikowic wyjechała zwiedzać stolicę naszego kraju. Ważnym punktem tej wycieczki do Warszawy była wizyta w Sejmie RP.

Co prawda na początku września Sejm, ze względu na przerwę wakacyjną, był jeszcze zamknięty dla zwiedzających, ale dzięki uprzejmości Pani Poseł Barbary Bartuś grupa 14 uczniów klasy III gimnazjum z Dominikowic wraz z grupą seniorów miała możliwość od wewnątrz zwiedzić budynki Sejmu RP. Sytuacja była jednak tym bardziej nietypowa, że Dominikowiczanie wraz z Panią Poseł i przewodnikiem sejmowym, zwiedzali Sejm w godzinach wieczornych.

Więcej…

 

Otwarcie COT ZUS w Nowym Sączu

We wtorek 5 września 2017 roku Poseł Barbara Bartuś miała przyjemność uczestniczyć w uroczystym otwarciu w Nowym Sączu szóstego w Polsce Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS. Centrum to ma poprawić klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostęp do uzyskania fachowej informacji. Nowosądecka placówka, włączona w ogólnopolską sieć COT-ów i obejmuje swoim działaniem teren całej Polski.

Dla Pani Poseł była to przyjemna chwila, bo po 8 latach rządów PO-PSL, kiedy to na Sądecczyźnie likwidowano miejsca pracy, nastał czas kiedy Państwo Polskie przywraca lub tworzy tu miejsca pracy. W nowo utworzonej jednostce zatrudnienie znalazło ponad 70 osób, z czego 50 to są nowe etaty.

Więcej…

 

Janusz Szewczak i Bogusław Morka na spotkaniu w Gorlicach

W poniedziałek 4 września 2017 r. w sali Dworu Karwacjanów w Gorlicach odbyło się spotkanie otwarte mieszkańców z Panią Poseł Barbarą Bartuś. Zaproszonym gościem spotkania był znany analityk finansowy, wykładowca akademicki, ekspert od spraw bankowości, publicysta, a obecnie Poseł na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Pan Janusz Szewczak. Tematem forum było zagadnienie „Patriotyzm ekonomiczny szansą dla Gorlic”. Miłą niespodzianką było przybycie znanego i podziwianego tenora Pana Bogusława Morki.

W szczelnie wypełnionej słuchaczami sali Pan Poseł Janusz Szewczak ogólnie zarysował obraz globalnych zjawisk w gospodarce, w kontekście uwarunkowań gospodarczych Polski. Zaznaczył, iż po wyborach z 2015 roku, celem zmian wprowadzanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy jest odbudowywanie suwerenności polskiej gospodarki.

Więcej…

 

Na Konferencji z okazji 75-lecia Elektrowni Rożnów

W poniedziałek 4 września w samym sercu Beskidu Sądeckiego w otoczeniu Jeziora Rożnowskiego Poseł na Sejm RP Pani Barbara Bartuś wraz z Panem Januszem Szewczakiem uczestniczyła w konferencji „Zbiornik Rożnowski - jego funkcje, problemy i perspektywy w 75-lecie Elektrowni Rożnów”.

Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania krótkiego filmu o Elektrowni Rożnów, który przybliżył wszystkim zaproszonym krótki rys historyczny na temat budowy całego obiektu. Następnie prezes Zarządu Tauron Polska Energia- Filip Grzegorczyk przywitał przybyłych gości i dokonał otwarcia konferencji. Część oficjalna należała do naukowców oraz polityków, którzy wygłosili swoje referaty na temat elektrowni, jej przyszłości oraz znaczenia w stosunku do małopolski i całego kraju. Końcowy etap konferencji odbył się już w samej Elektrowni, gdzie po zakończonych obchodach była możliwość zwiedzenia całego terenu.

 

Święto Owocobrania w Łącku

W niedzielę 3 września 2017 roku Poseł Barbara Bartuś w Łącku, miejscowości słynącej z sadowników oraz jabłoni, wzięła udział w Święcie Owocobrania. Jest to wydarzenie cieszące się ogromnym zainteresowaniem ludzi, gdyż sadownicze dożynki są okazją do spróbowania regionalnych przysmaków, win, śliwowicy, owoców oraz podziwiania zespołów folklorystycznych.

Niesprzyjająca aura, podczas tegorocznych obchodów, nie zniechęciła przybyłych gości, którzy z zafascynowaniem oglądali i próbowali przysmaków z uginających się z obfitości straganów. Niedzielne uroczystości, rozpoczęły się tradycyjnie Mszą Świętą w kościele parafialnym w Łącku. Następnie korowód wraz z paradą traktorów poprowadził przybyłych gości do Amfiteatru na Jeżowej, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie, którego dokonał Wójt Gminy Łącko.

Więcej…

 

Na Hali Łabowskiej

W pierwszą sobotę września 2017 roku Poseł Barbara Bartuś uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 68 rocznicę śmierci zamordowanego kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej księdza Władysława Gurgacza oraz żołnierzy jego oddziału.

Obchody, jak co roku, odbyły się na Hali Łabowskiej. Po liturgii Mszy Świętej odbył się uroczysty Apel Poległych, przy pomniku księdza Władysława Gurgacza została zaciągnięta warta honorowa, a Kompania Reprezentacyjna Straży Granicznej oddała salwę honorową. W asyście pocztów sztandarowych, przy oprawie muzycznej Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa zostały złożone wieńce i kwiaty pod tablicą ku czci kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej i żołnierzy oddziału.

Więcej…

 

Obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dnia 1 września 2017 roku w Gorlicach przy Tablicy Pamięci obok Szklarczykówki odbyły się obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystości tej uczestniczyła Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś.

Obecni byli również, Proboszcz Parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gorlicach, Ksiądz Dziekan Stanisław Ruszel, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje kombatantów, służb mundurowych, Bractwa Kurkowego, harcerzy i uczniów gorlickich szkół. Ceremonii towarzyszyły też poczty sztandarowe.

Na początku odtworzone zastało historyczne nagranie specjalnego komunikatu Polskiego Radia z dnia 1 września 1939 roku informujące o wybuchu wojny, zakończone wyciem syren alarmowych.

Więcej…

 

Patriotyzm gospodarczy szansą dla Polski

W poniedziałek dnia 4 września 2017 r. o godzinie 18.00 w Dworze Karwacjanów w Gorlicach przy ul. Wróblewskiego 10 A odbędzie się panel na temat „Patriotyzm gospodarczy szansą dla Polski”.

Na zaproszenie Poseł Barbary Bartuś przyjedzie do Gorlic Pan Janusz Szewczak - Poseł na Sejm RP obecnej kadencji, zastępca przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych oraz przewodniczący stałej Podkomisji ds. Instytucji Finansowych. To prawnik, znany analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki, publicysta, specjalista z zakresu finansów, prawa finansowego, bankowości, makroekonomii. Jest autorem książki „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy”, w której zajmuje bardzo krytyczne stanowisko wobec procesu prywatyzacji systemu bankowego w Polsce. Janusz Szewczak przeprowadza bezlitosną analizę światowego systemu finansowego. Dowodzi, że „zamiast ekonomii chciwości (…) przede wszystkim zwykli ludzie coraz bardziej potrzebują ekonomii wartości i sprawiedliwości”. Propagując prospołeczne spojrzenie na ekonomię udowadnia, że możliwy jest taki model gospodarczy, w którym beneficjentami wzrostu są wszyscy obywatele, a nie tylko garstka uprzywilejowanych finansistów.

Więcej…

 

Zakończenie żniw w Korzennej

W niedzielę 27 sierpnia 2017 roku, w godzinach popołudniowych, Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś w Korzennej uczestniczyła w Gminnym Święcie podsumowującym zebrane przez rolników plony.

Pani Poseł podczas okolicznościowego przemówienia złożyła uszanowanie dla ciężkiej pracy rolników, pogratulowała zbiorów i przepięknych wieńców dożynkowych. Podkreśliła również troskę i dbałość Wójta Gminy oraz Radnych o rozwój Gminy oraz wszystkich jej miejscowości. Podziękowała za gościnność i wspaniałą atmosferę zawsze panujące w tej Gminie. Ponadto życzyła wszystkim zebranym, a zwłaszcza rolnikom Bożego Błogosławieństwa i siły w codziennym trudzie budowania Polski.

Więcej…